• deprese
  • Deprese může potkat každého z nás

    Deprese není nic, za co by se měl dotyčný člověk stydět. Je to nemoc jako každá jiná: potřebuje včasnou diagnózu a adekvátní lečbu. Vítejte na stránkách o depresi.

Co je deprese

Co je deprese a jak vzniká?

Příznaky a druhy deprese

Jaké jsou příznaky deprese a jaké druhy depresí existují?

Léčba deprese

Jaké postupy se při léčbě deprese uplatňují?

 

Deprese

O depresi otevřeně, bez obav

Depresi jako stav odmítání jídla, malomyslnosti, nespavosti, dráždivosti a neklidu popsal již Hipokrates (460 - 357 př.n.l). V následujících staletích o depresi píše několik dalších významných historických postav, které zmiňují skleslou náladu, sebevražedné tendence, zpomalení tělesných a duševních pochodů atd. Tedy deprese je lidstvu známa minimálně 2500 let.

Není teda pravda, jak se občas někdo snaží tvrdit, že deprese nutně souvisí s dnešní uspěchanou dobou. Depresí zcela nepochybně trpěli i naši dávní předkové, jen většinou vůbec netušili, o jakou nemoc se jedná, a už vůbec na ni neznali lék. Dnes máme díky vědeckému pokroku mnoho možností, jak depresi léčit a vyléčit. Jen je třeba depresi odhalit včas a obrátit se na odborníky.

Možná jste se na tyto stránky dostali proto, že se obáváte, že depresí trpíte. Vaší nejistoty, jak to s vámi vlastně je, se nejlépe zbavíte tím, že si promluvíte s někým, kdo této problematice rozumí. Necítíte-li se na to oslovit odborníka sám, určitě neuděláte špatně, když si o vašem stavu promluvíte s nejlepším přítelem/nejlepší přítelkyní. A pak třeba společně vyhledáte tu správnou pomoc.Hlavně nezůstavejte s vaším smutkem o samotě.